Фейк. Нова обкладинка El Jueves із Зеленським, що котиться у могилу

Вікторія Горак - 19 Березня 2024 | 09:10

Російська пропаганда часто-густо приписує Україні несамостійність та нібито зовнішнє керування. У цю концепцію добре вписується наратив з дискредитування чинної влади нашої держави. Так, яскравим прикладом цього стала нова обкладинка журналу El Jueves, де нібито зображений Президент України, що котиться у могилу на вагонетці, розмальованій за мотивами американського прапора. Що не так з цією обкладинкою – пояснюють наші фактчекери.

Що сталося?

Пропагандистські Telegram-канали «Медведь» (архів), «Rogandar NEWs: Новости, факты, события!» (архів) опублікували нібито нову обкладинку іспанського сатиричного видання El Jueves, на якій зображений Володимир Зеленський на атракціоні у вагонетці, розмальованій за мотивами американського прапора та з Гербом України, що прямує у могилу з написом «Zelenski 1978-2024», а поруч інше поховання – «Navalny 1976-2024».

Сама обкладинка містить нібито таку назву: «Стрімке падіння», а пропагандисти дописують:

«Пішли натяки повним ходом про майбутнє Зеленського. El Jueves відправляє Зеленського прямо в могилу!»

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Насамперед ми перевірили соціальні мережі  Facebook, Instagram, X та офіційний сайт іспанського сатиричного видання El Jueves і не виявили жодного випуску з такою обкладинкою.

Наступним кроком ми зʼясували, що на зображенні, яке поширюють фейкороби, можна помітити номер та штрихкод з номером випуску журналу № 2.398.

Проте, варто зазначити, що журнал El Jueves щомісяця випускає свої примірники. 

Останній випуск був опублікований 6 березня 2024 року на офіційних ресурсах з номером № 2.397 і має зовсім іншу обкладинку присвячену Біблії.

Тож наступний примірник з номером № 2.398 слід чекати вже у квітні.

Окрім того, журнал El Jueves для своєї спільноти надає доступ до щотижневого цифрового попереднього перегляду журналу місяця. 

Так, 12 березня 2024 року на офіційних ресурсах видання опублікувало щотижневий анонс випуску з номером № 2.398 – 01. Однак журнал, знову ж таки, має зовсім іншу обкладинку і присвячена фотошопу.

Тож, пропагандисти створили власну версію обкладинки іспанського сатиричного журналу El Jueves, яка не має нічого спільного з оригінальними випусками видання. 

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.