Фейк. «Президент клопів сказав своє слово»: турецький сатиричний журнал LeMan висміяв Макрона

Владислав Герасименко - 21 Березня 2024 | 11:57

Нещодавно ми спростували підроблену російською пропагандою обкладинку німецького видання Titanic з зображенням президента Франції Еммануеля Макрона, який нібито скидав жаб з літака «на допомогу Україні». Цього разу інший сатиричний журнал з Туреччини, LeMan, зобразив Макрона в оточенні клопів під заголовком «Президент клопів сказав своє слово». Та чи була така обкладинка насправді — розбиралися наші фактчекери.

Що сталося?

15 березня 2024 року пропагандистський Telegram-канал «Кот Костян – официальный канал» опублікував обкладинку нібито турецького сатиричного журналу LeMan. На головній сторінці випуску зображений президент Франції в оточенні клопів, які підгодовують Еммануеля Макрона до відеозапису промови.

«Президент клопів сказав своє слово», – заголовок, яким увінчується зображене на обкладинці.

Як запевняють пропагандисти, така обкладинка є реакцією журналу на «невиразне звернення Макрона».

Цю новину також поширили інші пропагандистські Telegram-канали, такі як: «Такер Карлсон на русском и другие», «V🇷🇺Рука Кремля🇷🇺Z», «BelVestnik» та «Шкварка News».

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Ми почали з того, що відвідали офіційний сайт видання LeMan. Так, на головній сторінці є інформація про останній випуск журналу – він має зовсім іншу обкладинку і немає зображень з президентом Франції чи клопами.

Наступним кроком ми зʼясували, що дата публікації на сайті оригінального випуску зазначена 19 січня 2024 року, а на два дні раніше, 17 січня, випуск журналу вийшов у тираж.

Водночас фейкова обкладинка датується 15 березня. Також ми помітили й інші відмінності між оригіналом та тим, що опублікували пропагандисти: 

  • справжня обкладинка останнього випуску вийшла під номером № 1660, а у фейкоробів зазначений номер № 1667;
  • інформація на примірнику журналу пропагандистів написана англійською мовою, хоча у справжньому випуску використовується турецька мова.

Отже, російські пропагандисти зробили підроблену обкладинку, вчергове використовуючи тему клопів. Яка полюбилася фейкоробам ще з жовтня 2023 року.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.