Фейк. «Я доведу вам, що вода в Сені є абсолютно безпечною для Олімпіади»: обкладинка німецького сатиричного журналу «Titanic» висміює Макрона

Владислав Герасименко - 30 Квітня 2024 | 08:10

Російська пропаганда продовжила у квітні хвилю дезінформації про уряд Франції та президента країни Еммануеля Макрона, що почалась ще в березні після заяви Макрона про можливість введення військ НАТО в Україну. Цього разу в одному з пропагандистських Telegram-каналів з’явилася обкладинка нібито від німецького сатиричного журналу «Titanic», де зображений Макрон, який після занурення у Сену, перетворився на мутанта. Чи була така обкладинка перевіряли наші фактчекери.

Що сталося?

13 квітня 2024 пропагандистський Telegram-канал «Шкварка News» опублікував обкладинку, авторами якої є нібито німецький сатиричний журнал «Titanic». На обкладинці зображено президента Франції Еммануеля Макрона, який намагаючись «довести, що вода в Сені абсолютно безпечна для Олімпіади», пірнає в неї, а виринувши назад, став мутантом. Як зазначають пропагандисти, така обкладинка є реакцією на «впевненість Макрона в успіху проведення Олімпіади», попри те, що, «європейська преса обговорює «тривожний рівень забруднення» в Сені, де, зокрема, мають пройти олімпійські змагання».

Також цю новину поширили інші пропагандистські Telegram-канали, такі як «Гродненские сливы – новости Гродно», «BelVestnik» та «МЕТАМЕТРИКА».

Аналіз

Почнемо з того, що на примірнику обкладинки немає номера випуску, проте вказується місяць його виходу – квітень. Тож, ми вирушили на сайт журналу, щоб з’ясувати, чи дійсно цього місяця «Titanic» робили таку обкладинку.

Так, ми виявили, що квітнева обкладинка журналу має зовсім інший вигляд – на ній зображено Адольфа Гітлера. Також варто зазначити, що випуски журналів «Titanic» виходять раз на місяць. Тобто, іншої обкладинки у квітні немає.

Ми також помітили ще одну помилку, якої припустилися пропагандисти: на оригінальному примірнику в третьому рядку з технічною інформацією про випуск, яка розташовується в правому верхньому кутку, пишеться номер випуску, а на обкладинці пропагандистів – словосполучення «Internet-Aufgabe», що перекладається з німецької як «Інтернет-завдання».

Нагадаємо, що саме «Інтернет-завдання» пропагандисти вже використовували й в інших фейкових обкладинках видання «Titanic», зокрема:

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.