Фейк. Обкладинка Charlie Hebdo: Макрон «веде в бій» озброєних клопів

Владислав Герасименко - 26 Березня 2024 | 08:44

На тлі заяв президента Франції Еммануеля Макрона про можливість відправлення французьких військ до України російська пропаганда почала активно «генерувати» велику кількість дезінформації, зокрема підроблені обкладинки західних видань. Так, в одному з пропагандистських Telegram-каналів зʼявився нібито новий примірник французького журналу Charlie Hebdo, на обкладинці якого зображено Макрона разом з «бойовими» клопами. Чи була така обкладинка насправді — перевіряли наші фактчекери.

Що сталося?

20 березня 2024 пропагандистський Telegram-канал «Шейх Тамир» опублікував обкладинку, авторство якої нібито належить відомому французькому сатиричному журналу Charlie Hebdo. На примірнику зображено Еммануеля Макрона, який, тримаючи в руках зброю та французький прапор, «веде в бій» озброєних клопів.

«За Макроном в Україну підуть тільки ті, кому за Макрона добре живеться», саме так звучить заголовок обкладинки.

Цю новину також поширили інші пропагандистські Telegram-канали, серед яких найбільше переглядів зібрали публікації «🇷🇺⚡️Сводки ополчения Новороссии Z.O.V. (ДНР, ЛНР, Украина, Война)», «Медведь», «На самом деле в Харькове» та «Насправді».

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

В правому нижньому кутку примірника можна помітити номер 1653 та дату випуску – 20 березня 2024 рік.

Натомість на офіційному сайті журналу, ми виявили, що примірник журналу, що був опублікований 20 березня, має зовсім інший вигляд і його обкладинка присвячена президентським виборам в РФ.

Крім того, останній примірник видання Charlie Hebdo вийшов під номером 1652, тобто випуску 1653, як вказано на зображені у пропагандистів, ще не існує.

Зауважимо, що лише за березень наша команда спростувала чимало подібних фейкових обкладинок про Еммануеля Макрона, зокрема президента Франції зображували в образі півня, з жабами, що десантують на підтримку Україні, називали президентом клопів тощо.

Тож, бачимо, що російська пропаганда реалізує дезінформаційну кампанію з метою дискредитувати президента Франції Еммануеля Макрона.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.