У середині червня стало відомо, що Росія передала Угорщині 11 українських військових, захоплених у полон. Сталося це без згоди та відома української сторони. П’ятеро з них вже повернулись до України, а шестеро військових залишаються за кордоном. 

Що сталося?

Telegram-канал «Джокер ДНР» поширив нібито лист, адресований міністру закордонних справ Туреччини Хакану Фідану від Міністерства закордонних справ України, який, як стверджують автори каналу, вони отримали від власних джерел в Офісі Президента.

В листі українська сторона просить «вчинити на угорський уряд політичний, за необхідності, економічний тиск» для того, аби допустити до полонених українського консула та повернути їх в Україну.

Повідомлення поширили інші російські джерела, в тому числі пропагандист Володимир Соловйов

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Перше, що ми помітили у листі — відсутність коми у реченні «Sincerely Dmytro Kuleba». В англійській мові це граматична помилка, яка не може бути допущена в офіційних документах.

Також в тексті вжиті американські варіанти написання слів «honor» та «dialog», тобто «honour» та «dialogue», які не характерні для офіційного листування.

До того ж ми не знайшли офіційних повідомлень про таке звернення. Тому, аби пересвідчитися у достовірності такого листа, ми надіслали запит в Міністерство закордонних справ. Там нам відповіли, що цей лист за підписом Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби є підробним та не надсилався на адресу Глави зовнішньополітичного відомства Турецької Республіки Хакана Фідана.

Станом на 2 серпня, з 11 українських військовополонених, яких у червні Росія передала Угорщині, п’ятеро повернулися в Україну. Місцеперебування решти шістьох, які теоретично могли переїхати до інших країн Шенгенської зони, станом на 1 серпня, українські офіційні особи підтвердити не змогли, заявивши, що все ще намагаються організувати їхнє повернення в Україну.

Про це йдеться у публікації The Kyiv Independent, написаною у співпраці із Радіо Свобода в Угорщині.

Висновок: фейк

Читайте ще

  • Маніпуляція. На Львівщині сформували батальйон з жінок та літніх чоловіків;
  • Бракує доказів. З Харкова вивезли дві брудні бомби;
  • Фейк. В Україні планують мобілізувати 80% чоловіків.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.