Також начальник ГУР МО провів брифінги з офіцерами, які беруть участь в оборонній операції в області.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони нагородив розвідників, які тримають оборону на Харківщині. Про це повідомили у пресслужбі ГУР МО.

«Кирило Буданов відвідав наші передові позиції в області ― там же й вручив нагороди воїнам, які відзначились професіоналізмом та сміливістю під час боїв з московитами», – ідеться в повідомленні.

Також Буданов провів брифінги з офіцерами, які беруть участь в оборонній операції. 

Наступ на Харківщині

Нагадаємо, 10 травня Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

За прогнозами начальника Головного управління розвідки України Кирила Буданова, українські сили зможуть стабілізувати фронт на Харківщині протягом «трьох-чотирьох днів». Але він очікує, що Росія розпочне нову атаку північніше Харкова, у Сумській області.

За даними Інституту вивчення війни, росіяни, ймовірно, не мають мети просуватися вглиб області. Там припускають, що відносно швидкі темпи просування російських військ та повідомлення про руйнування кількох мостів через ключові водні шляхи в межах населеного пункту дозволяють припустити, що російські сили віддають пріоритет створенню «буферної зони» в північній частині Харківщини, а не глибшому проникненню на територію.

Під час зустрічі з державним секретарем США Ентоні Блінкеном в Україні, Президент Володимир Зеленський заявив про потребу в засобах протиповітряної оборони, зокрема двох системах Patriot для захисту Харкова та Харківської області.

У Харківській області армія Росії після незначних успіхів у ході наступальних дій повністю завʼязла у вуличних боях за Вовчанськ та втрачає особовий склад штурмових підрозділів.

Про це 23 травня у фейсбуці повідомив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський, який зараз перебуває на східному фронті.

Читайте також

  • Сирський: «Противник повністю завʼяз у вуличних боях за Вовчанськ».