Українські військові тримають оборону на цій ділянці фронту та не дають армії РФ просунутися вглиб.

Упродовж останніх двох тижнів спостерігається значне посилення наступальної активності росіян на напрямку Куп’янськ-Лиман. Зокрема, посилилися обстріли з боку РФ і частини російських 6-ї та 25-ї загальновійськових армій та 1-ї гвардійської танкової армії проводили на цьому напрямку атаки з обмеженим успіхом. Про це повідомило Міністерство оборони Британії із посиланням на дані розвідки, передає Укрінформ.

За інформацією британської розвідки, дуже ймовірно, що ця діяльність є частиною нинішнього російського наступу, який ведеться на кількох напрямках на сході України.

«За останні місяці сухопутні війська Росії нарощували боєздатність на напрямку Куп’янськ-Лиман. Проте українська армія зберігає значну оборонну присутність на цьому напрямку, і дуже малоймовірно, що сухопутні війська РФ досягнуть значного оперативного прориву», – підкреслили експерти британського Міноборони.

Метою сухопутних військ РФ на Куп’янсько-Лиманському напрямку, ймовірно, є просування на захід до річки Оскіл для створення буферної зони навколо Луганської області.

Нагадаємо, за словами начальника пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Іллі Євлаша, військові РФ мають намір до початку зими захопити вигідні позиції на Лимано-Куп’янському напрямку, однак окупанти не можуть просунутися через заміновані поля та обладнані фортифікаційні споруди українськими захисниками.

Читайте також

  • Війська РФ намагалися наступати в районі двох сіл на Куп’янському напрямку – Генштаб.
  • Такої поразки, як на Харківщині, у росіян не було ніде ― Кирило Буданов.
  • Російські війська обмежено просунулися на Лимано-Куп’янському напрямку — ISW.