14 жовтня російські війська продовжили наступальні операції на лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна та просунулися на південний захід від Сватового, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

«Геолокаційні кадри, опубліковані 13 жовтня, показують, що російські війська незначно просунулися вздовж дороги на схід від Макіївки Луганської області», — йдеться в повідомленні.

Російські військові наступають на Лимано-Куп’янському напрямку, 15 жовтня 2023 року / Мапа: deepstatemap.live

Деякі російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися понад кілометр на контрольовану Україною територію, захопивши за останні кілька днів десять українських позицій на лінії Лиман Перший — Орлянка.

У Генштабі України повідомили, що українські сили успішно відбили російські атаки поблизу Синьківки, Іванівки та Кислівки Харківської області, а також поблизу Макіївки та Торського Луганської області.

Українські джерела повідомили, що російське військове командування розгортає підрозділи всіх трьох армій Західного військового округу в наступальних операціях на лінії Куп’янськ-Лиман. Капітан Ілля Євлаш, речник української Східної групи військ, заявив, що ці операції проводять російські 1-а, 6-а та 20-а армії.

У відповідь на ці події українські війська, як повідомляється, продовжили свої наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не просунулися 14 жовтня. Російські військові чиновники, з іншого боку, стверджували, що відбили українські атаки в кількох ключових місцях.

Читайте також

Ситуація на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна суттєво загострилася останніми днями, зазначає командувач Сухопутний військ ЗСУ Олександр Сирський. Російські військові розпочали активні наступальні дії в районі Макіївки та на Куп’янському напрямку. Армія РФ хоче оточити Куп’янськ та зайняти лівий берег річки Оскіл.