Більшість українців вважають, що держава має втрутитися у діяльність УПЦ (МП), понад 50% виступають за її повну заборону в Україні.

Про це свідчать результати соціологічного опитування КМІС, яке проводили з 4 по 27 грудня 2022 року серед 1010 респондентів.

Опитування показало, що 78% українців вважають, що держава тою чи іншою мірою має втрутитися в діяльність УПЦ (МП).

  • Серед них 54% вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні;
  • Ще 24% виступають за дещо «м’якший» підхід, що не передбачає повної заборони, але передбачає встановлення державного контролю та нагляду.

Лише 12% серед опитаних вважають, що не варто втручатися у справи УПЦ (МП), а розслідувати лише окремі можливі випадки правопорушень.

«Ці результати лише продовжують демонструвати, що кроки, зроблені УПЦ (МП) цього року, не переконали більшість українців, що це дійсно українська Церква, а скоріше зберігається імідж «п’ятої колони кремля» і результати останніх обшуків правоохоронців та останні заяви від представників Церкви мало допомагають їм», – прокоментував соціолог Антон Грушецький.

Нагадаємо:

  • 2 грудня Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій афілійованих з Росією та запровадження санкцій проти них. 
  • Опендатабот створив реєстр цих релігійних установ.
  • СБУ провела низку обшуків в установах УПЦ МП. Зокрема, у Харківській області.
  • Станом на 24 лютого 2022 року в Україні існувало 8 797 церков патріархату країни-агресора. З того моменту 212 релігійних громад офіційно перейшли до Православної церкви України, вказавши про це у своєму новому найменуванні в Єдиному державному реєстрі.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.