Станом на 24 лютого 2022 року в Україні існувало 8 797 церков патріархату країни-агресора.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот, посилаючись на дані власного дослідження ЄДР.

Від моменту вторгнення рф в Україну у лютому 212 релігійних громад офіційно перейшли до Православної церкви України, вказавши про це в своєму новому найменуванні в Єдиному державному реєстрі. Це близько 2% від загальної кількості церков Української православної церкви Московського патріархату. 

Більшість з них розташовані у Донецькій, Хмельницькій та Вінницькій областях.

Церкви Московського патріархата в Україні / opendatabot.ua

Що відомо

  • Незадовго до нападу рф в Україні набули чинності зміни до ЗУ «Про свободу совісті та релігійні організації», згідно з якими церкви та інші релігійні установи, пов’язані з Московським патріархатом, мали показати свої зв’язки з країною-агресором у назві. В протилежному випадку установа примусово отримає відповідну позначку у своїй назві в ЄДР.
  • До цього моменту приналежність до УПЦ Московського патріархату офіційно була позначена у назвах лише у 23 релігійних громад. Навіть після початку дії змін закону жодна з церков та релігійних організацій, пов’язаних з МП, так і не наважилась за власним бажанням виконати вказану норму. 
  • Наразі найбільшу кількість релігійних організацій, підпорядкованих країні-агресору, зафіксовано у Донецькій, Хмельницькій та Вінницькій областях. Найменше філій УПЦ МП в Івано-Франківській та Львівській областях — наприкінці червня у Львові офіційно заборонили діяльність МП.

Раніше в Україні створили реєстр церков московського патріархату.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.