16-17 грудня у Львові відбувся четвертий Міжнародний фестиваль архітектури та мистецтв ВЕЖА+.

Понад 170 архітекторів, урбаністів, дизайнерів, представників інших творчих професій зі Львова, Києва, Харкова, Дніпра, Ужгорода, а також Франції, Німеччини, Польщі зібралися на єдиний, що відбувся в цьому році, великий український архітектурний захід.

Відкриття затрималось, але майже всі учасники дісталися простору KIVSH, де цьогоріч проводився фестиваль. Запит був дуже великий, кажуть організатори. Наприклад, не було вільних місць в лекційному залі, коли там розповідали про свої останні проєкти відомі в Україні та Європі архітектори Олег Дроздов, Ольга Клейтман (обидва з Харкова), Олексій Образцов (Дніпро), їхній колега з Франції Мартен Дюплантьє (Martin Duplantier, Париж), архітектурний фотограф з Німеччини Йохан Зердун (Yohan Zerdoun, Фрайбург), медіа-художник з Польщі Александр Яніцький (Краків).

Харківська архітекторка Ольга Клейтман волонтерить, допомагає військовим і літнім людям, але не полишає професію — розробляє проєкт нової набережної в Черкасах. У майбутніх проєктах по відновленню постраждалих від війни міст надважливим буде розумне та економне використання наявних ресурсів, вважає архітекторка — бо масштаби відбудови будуть величезними.

Її земляк Олег Дроздов вивіз студентів і викладачів Харківської архітектурної школи у Львів, де навчання продовжилося. Але школа обов’язково повернеться в Харків, обіцяє її засновник.

«Наша країна зараз «перекошена» — найбільш творчі люди та ідеї зараз на заході України. Саме тому нам треба думати, як створити привабливе середовище і повернути людей на схід, — впевнений Олег Дроздов. — Зараз — час для переосмислення ролі житла. Мають з’явитися нові його форми, як і нові форми об’єктів соціальної інфраструктури, які нам теж треба відбудовувати — наприклад, шкіл. Але, які б проєкти ми не робили після Перемоги, вони будуть дуже поліфункціональними. І це потребуватиме нових знань і програмного проєктування».

Учасники фестивалю «ВЕЖА+» впевнені, що активність і згуртованість професійної спільноти архітекторів, яка яскраво проявилася в останні місяці, дозволить переконати владу повернути цей документ на доопрацювання.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.