Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій афілійованих з Росією та запровадження санкцій проти них.

Про це йдеться в указі №820 від 1 грудня.

Контроль за виконанням рішення РНБО, глава держави поклав на секретаря Ради Олексія Данілова. Указ набирає чинності з дня опублікування. 

Рада нацбезпеки ухвалила рішення з метою забезпечення духовної незалежності, недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів.

Кабінет міністрів має протягом двох місяців внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт, яким унеможливити діяльність в Україні афілійованих із центрами впливу в рф релігійних організацій. 

Також уряд має перевірити наявність правових підстав та дотримання умов використання релігійними організаціями майном, яке знаходиться на території Києво-Печерської Лаври.

СБУ та Нацполіція має активізувати заходи щодо виявлення та протидії вибуховій діяльності російських спеціальних служб у релігійному середовищі України.

  • Представники церков під провадження патріархату країни-агресора з початком війни і надалі співпрацюють з росією, саме тому Опендатабот створив реєстр цих релігійних установ.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.