За даними правоохоронців, чоловік також передав росіянам дані про свого знайомого, учасника АТО.

У Харкові 20 березня засудили до 12 років ув’язнення жителя Куп’янська, який влаштувався до поліції під час окупації міста та конвоював затриманих росіянами цивільних мешканців та учасників АТО. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

«При прийомі на роботу серед всіх документів фігурант надав «пояснення», де вказав інформацію та адресу знайомого йому учасника АТО. Колаборант конвоював незаконно затриманих громадян, серед яких були учасники АТО/ООС, проукраїнськи налаштовані громадяни. Надалі «поліцейський» доставляв людей до ізолятора тимчасового тримання, де їх незаконно утримували та піддавали тортурам», – ідеться в повідомленні.

Перед деокупацією міста чоловік, за даними правоохоронців, переїхав на територію РФ, де перебуває й зараз. Його оголошено у розшук.

Засуджений / Фото: Харківська обласна прокуратура

Наразі триває строк на апеляційне оскарження вироку. Оскільки засуджений переховується, строк відбуття ним покарання розпочнеться з моменту затримання.

Усього на Харківщині прокуратура оголосила 182 підозри за фактами державної зради, 738 через колабораційну діяльність, 61 підозра оголошена особам, які співпрацювали з Російською Федерацією. Також 39 підозр оголошено за поширення інформації про переміщення підрозділів Збройних Сил України.

Читайте також

  • На брифінгу 14 березня керівник Харківської обласної прокуратури показав уламок північнокорейської ракети. Нею росіяни обстріляли Харків на початку 2024 року.
  • Росія вивезла з окупованих територій Харківщини 743 дитини.