Росія вивезла з окупованих територій Харківщини 743 дитини — прокуратура

Денис Глушко - 14 Березня 2024 | 18:52

За офіційними даними Харківської обласної прокуратури станом на 14 березня 2024 року, з 24 лютого 2022 року з окупованих території Харківщини до Росії депортували 743 дітей. Про це під час брифінгу у харківському Медіа Хабі повідомив керівник регіональної прокуратури Олександр Фільчаков.

«Нам відомо про вивезення з території області до Російської Федерації або тимчасово окупованих територій про 743 дитини. З яких 250 вже повернулися в Україну, 103 перебувають у Російській Федерації з родичами і місця знаходження 390 на даний час нам ще не встановлено», – пояснює Фільчаков.

Олександр Фільчаков також додає, що процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях цієї категорії здійснюється безпосередньо Офісом Генпрокурора.

У грудні 2023 року Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець з посиланням на російську сторону заявляв про вивезених з України близько 700 тисяч дітей. Натомість під час міжнародної конференції з прав людини «Свобода або страх» він заявив про офіційно підтверджений факт вивезення з України понад 19,5 тисяч.

Більшість з депортованих, за словами Лубінця, це діти, які на початок повномасштабного вторгнення опинилися на тимчасово окупованих територіях. Точної інформації про кількість вивезених дітей у регіонах немає, заявив він.

У листопаді 2023 року Єльський університет проводив дослідження, в якому йшлось про понад 2,4 тисячі дітей з України у віці від 6 до 17 років, яких перевезли до 13 закладів по всій Білорусі з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Раніше у Білорусі фактично визнали депортацію українських дітей, та те, що процес триває за підтримки та згоди самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Про це розповідав на інтерв’ю в білоруському провладному виданню БЕЛТА «громадський діяч» та «мотиваційний тренер» Олексій Талай.

Міжнародний Червоний Хрест розслідує викрадення українських дітей та вивезення їх білоруським ЧХ до Білорусі. Організація 20 липня передала цей випадок на розгляд Комітету з Відповідності та Посередництва, який розслідує питання порушення статуту Червоного Хреста.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.