Фортифікації будуть згідно з досвідом бійців на першій лінії захисту.

Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Харківської області ознайомився з процесом зведення оборонних споруд та укріплень поблизу кордону з Росією. Про це повідомили у пресслужбі президента.

«Харківська область – це дуже важливий напрямок. Ми маємо бути підготовлені. А росіяни мають бачити, що ми готові оборонятися. І щоб наші люди розуміли, що Україна підготувалася, якщо ворог спробує наступати», – наголосив Зеленський.

За словами начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, фортифікації складаються з розгалуженої системи траншей, бліндажів та інших видів укриттів. У регіоні облаштовують загороджувальні рубежі: бетонні піраміди, «зуби дракона», протитанкові рови.

Проєкт розробило Міністерство оборони України, урахувавши досвід бійців на першій лінії захисту. Президент вручив державні нагороди військовослужбовцям, які відзначились під час оборони Харківщини та на Бахмутському напрямку.

Також Володимир Зеленський нагородив поліцейських та рятувальників, які ліквідували наслідки ударів армії РФ у Харкові.

Раніше журналісти Ґвари відвідали будівництво фортифікаційних споруд на Харківщині, поспілкувалися з начальником ХОВА Олегом Синєгубовим та показали як зводять укріплення на кордоні.

Читайте також

З початку повномасштабної війни на фортифікації Харківщини виділили понад 5 млрд грн. Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов у відповіді на запитання журналіста Ґвара Медіа розповів про будівництво фортифікаційних ліній у Харківській області, проте не назвав терміни та ступінь готовності цих робіт.

У лютому 2024 року Уряд виділив на будівництво захисних рубежів у Харківській області 3,9 мільярда гривень. Усього із загальної суми з резервного фонду майже 3 млрд грн спрямовано Міністерству оборони та Держспецтранспорту.  Ще понад 16 млрд грн було виділено обласним адміністраціям: Харківській області — 3,9 млрд грн; Запорізькій області — 1,3 млрд грн; Донецькій області — 1,2 млрд грн; Херсонській області — понад 1,2 млрд грн.