Це найбільша сума серед чотирьох областей України, які отримали гроші з резервного фонду.

Уряд виділив на будівництво захисних рубежів у Харківській області 3,9 мільярда гривень. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 

Усього із загальної суми з резервного фонду майже 3 млрд грн спрямовано Міністерству оборони та Держспецтранспорту.  Ще понад 16 млрд грн було виділено обласним адміністраціям: Харківській області — 3,9 млрд грн; Запорізькій області — 1,3 млрд грн; Донецькій області — 1,2 млрд грн; Херсонській області — понад 1,2 млрд грн.

За інформацією прем’єр-міністра, від початку 2024 року з резервного фонду держбюджету Уряд виділив на фортифікації 20 млрд грн. Додатковий ресурс з інших джерел фінансування складає ще 10,7 млрд грн.

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції прокоментував будівництво захисних споруд на лінії фронту та уздовж державного кордону.

«Я бачу і дякую Харківському регіону, і області й місту за те, як вони обʼєдналися і що вони зробили в плані фортифікаційних споруд. І в мене виникають питання, якщо не бачу такий рівень в інших регіонах», — зазначив Зеленський.

Куп’янськ наразі укріплюється кільцевою обороною за прикладом Харкова, повідомив керівник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Крім того, посилюють оборонні споруди на території Харківської області, на це з резервного фонду держбюджету виділено понад 1,45 мільярда гривень.

Читайте також