Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов у відповіді на запитання журналіста Ґвара Медіа розповів про будівництво фортифікаційних ліній у Харківській області, проте не назвав терміни та ступінь готовності цих робіт.

За його словами, роботи йдуть за планом, у 2022-му році на оборонні споруди з обласного бюджету пішло 100 мільйонів гривень та ще 200 млн грн – з державного. Далі ще 300 млн, 450 млн та 1 мільярд гривень – це лише за 2022-2023 роки.

«Тут лише на старті більше 3 мільярдів на початок лише будівництва цих фортифікаційних споруд. Це звичайно прямо кореспондує об’єм обсягів і вимог. Звичайно, що проєкти змінюються, оскільки зовсім інші вже підходи до будівництва більш глобальні – більше бетонних, захисних споруд, облаштування ходів сполучень, щоб ґрунт не осипався під впливом погодних умов. Маємо зробити все можливе для того, щоби побудувати нові лінії фактично оборони для наших військових і знову ж таки щоб адекватно протидіяти тим викликам, які ми може можливо будемо мати», – пояснює Синєгубов.

На уточнювальне питання журналіста Ґвари щодо можливих корупційних ризиків, через обмежений доступ до інформації під час публічних закупівель матеріалів для будівництва оборонних споруд начальник Харківської ОВА відповів, що з деякими підрядниками вже розірвали, проте не назвав конкретні підприємства.

«Більше 27 компаній залучені до будівництва цих фортифікаційних споруд. І ця кількість буде лише збільшуватися.
Чи є тут корупційні ризики? Звичайно є, те про що ви кажете. І у нас один є приклад, коли ми розірвали вже договір із сумнівною, так би мовити, компанією, яка не витримує офіційних домовленостей щодо техніки, щодо якості, яка була задекларована. Тут у нас постійно діє і цей приклад буде розглядатися на групі Прозорість та підзвітність, де буде висвітлено, щоб все було відносно прозоро. Чому кажу відносно? Тому що дійсно ця інформація під певним грифом з приводу розкриття кошторисів», – додає начальник облвійськадміністрації.

Харківська ОВА провела тендери на будівництво фортифікацій на суму понад 2,1 млрд грн. Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської облдержадміністрації протягом 22-23 лютого опублікував 97 закритих публічних закупівель на суму 2 105 696 565 гривень на будівництво фортифікаційних споруд. 

Читайте також

Інтерв’ю з начальником Харківської ОВА Олегом Синєгубовим про оборону регіону, ППО та війну. Напередодні другої річниці з початку повномасштабної війни журналісти шістьох харківських регіональних медіа поговорили з очільником Харківської ОВА Олегом Синєгубовим про ракетні удари, «Шахеди», евакуацію, обстановку на Куп’янському напрямку, відновлення регіону, розмінування та мобілізацію.