На сайті Президента України Володимира Зеленського петиція із закликом ветувати закон №5655 про реформування сфери містобудівної діяльності за два дні набрала необхідні 25 тисяч голосів.

Попри критику від глав українських міст, архітекторів та активістів, Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт щодо реформування сфери містобудівної діяльності.

Скріншот петиції / petition.president.gov.ua

Автор петиції Владислав Проценко переконаний, що ухвалений закон пришвидшить хаотичну забудову міст і паплюження історичних памʼяток.

«Нові містобудівні норми під виглядом лібералізації містобудівної сфери та пришвидшення будівництв фактично розв’язують руки великим забудовникам, яким тепер не доведеться проходити перевірки від органів місцевого самоврядування. Перевірки будівництв та документації за цим проєктом можуть бути здійснені приватними фірмами, а роль головних архітекторів міст у цьому процесі значно обмежується», — коментує ініціатор звернення до Президента.

Рух «Чесно» помітив цікаву тенденцію: містобудівну реформу протягнули майже мінімальною кількістю голосів (228 при 226 необхідних).

Основна проблема полягає в тому, що цей документ мав би створити прозору систему містобудівного контролю. Натомість він розширює повноваження Міністерства розвитку громад і територій та передає йому додаткові функції, які раніше виконувала Державна архітектурно-будівельна інспекція.

Представники громадянського суспільства та ЗМІ наголошували на тому, що реформу проводять без належного обговорення. Це реформа, за якою буде відбуватися відбудова країни та громадяни не матимуть впливу на цей процес.

Раніше Ґвара Медіа розповідала, що не так з містобудівною реформою та чому вона вимагає суттєвого доопрацювання.

 Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.