Харківські дієвці культури звернулися до президента України Володимира Зеленського з відкритим листом, у якому йдеться про перейменування Харківського академічного російського драматичного театру ім. О. С. Пушкіна.

Текст листа опублікувала начальниця Північно-східного відділу Українського інститут національної пам’яті Марія Тахтаулова.

Нагадаємо, що на сесії облради питання про вилучення з назви театру слів «російський» та «імені Пушкіна» виносилося двічі, і двічі — безрезультатно.

«Аргументи, що російська культура залишається поза агресією, що Пушкін є світовим надбанням, створюють небезпечні пастки для українців, стимулюючи хибну точку зору, що проти України воює не російський народ, а пропутінські авторитарні можновладці», — зазначено в листі.

Підписанти закликають Володимира Зеленського звернути увагу на те, що депутати обласної ради досі не можуть підтримати вилучення з назви українського театру ім’я російського поета та «назву країни-терориста та вбивці»:

«Ми вимагаємо звернути увагу на ситуацію. Адже це не окреме локальне питання — це питання національної безпеки. Ситуація вже вийшла поза межі компетенції місцевого самоврядування і потребує уваги на центральному рівні. Ми вважаємо неприйнятним збереження в назві будь-яких згадок про країну-агресора та її культурних діячів».

Наразі лист підписали 19 діячів культури Харкова. Серед  яких: письменник Сергій Жадан, режисерка Харківського академічного російського драматичного театру імені О.С. Пушкіна Ольга Турутя-Прасолова, заслужений діяч мистецтв України, головний режисер Харківського академічного драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка Степан Пасічник, командир добровольчого батальйону «Хартія» Всеволод Кожемяко. Збір підписів продовжується.

  • У Харкові прибрали пам’ятник Пушкіну.
  • В Україні досі існує орієнтовно 400 вулиць імені Пушкіна.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.