Верховна Рада України в першому читанні підтримала законопроєкт №9538, який вдосконалює порядок поводження з вогнепальною зброєю, знайденою чи отриманою громадянами для відсічі російській агресії.

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий.

Він зазначив, що ключовими положеннями законопроєкту є:

  • Цивільні особи, які знайшли або отримали зброю під час війни, зобов’язані її задекларувати. Процедура декларування буде спрощеною та безплатною.
  • Людина повинна повідомити поліцію про виявлену зброю чи боєприпаси протягом 24 годин, після чого задекларувати або здати їх.
  • Якщо задекларована зброя фігурує у кримінальних провадженнях, має видалені чи незаконно змінені маркування або інші невідповідності, визначені законом, її вилучатимуть органи Національної поліції.

Прийняття законопроєкту надасть цивільним особам правові гарантії для легального зберігання знайденої зброї на період воєнного стану, сказав Драп’ятий.

Нагадаємо, що в Україні погодили 91,8% заяв від громадян на отримання різних видів дозволів на зброю, повідомили в пресслужбі Міністерства внутрішніх справ.

Єдиний реєстр зброї

З 23 червня 2023 року в Україні запрацював електронний Єдиний реєстр вогнепальної зброї. Відтоді громадяни можуть залишити заявку на отримання дозволу на придбання, зберігання, носіння зброї, повідомити про зміну місця проживання у контексті місця зберігання зброї та податися на продовження дозволу онлайн. 

Крім того, за допомогою сервісу можна отримати інформацію про свою зареєстровану зброю.

За інформацією щодо роботи Єдиного реєстру зброї можна звертатися:

  • за телефоном: 044 334 40 35,
  • через телеграм-бот @arms_mvs_bot
  • через чат-бот на вебпорталі.

Виправлення (16:18, 21.03.2024) У заголовку новини виправлено ствердження «Рада спростила» на «Рада підтримала у першому читанні спрощення», оскільки законопроєкт №9538 вцілому ще не прийнято.

Читайте також