Український ринок готовий виробляти понад 1 мільйон безпілотників різних типів, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час пресконференції.

За його словами, на придбання безпілотників виділено близько 40 млрд грн.

«50% від усіх коштів на озброєння плануємо витрачати саме в Україні. Концентруємося на виробництві безпілотників, систем радіоелектронної боротьби, щоб виграти війну технологій. Співпрацюємо з лідерам світового ринку зброї. Маємо 5 укладених контрактів про створення спільних підприємств. У майбутньому спільних виробництв будуть десятки», — сказав Шмигаль.

За його словами, це дозволить пришвидшити логістику, посилити безпекову складову та забезпечити трансфер новітніх технологій в українську оборонку.

У грудні 2023 року Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції пообіцяв подолати проблеми з логістикою дронів, нарощувати виробництво та артилерію: «Наступного року виробимо мільйон дроні».

з 10 лютого 2024 року полковника Вадима Сухаревського назначили заступником Головнокомандувача Збройних сил України у команді Сирського. Він відповідає за безпілотні системи й розвиток застосування дронів.

Деякі українські підрозділи тестують на фронті пілотні проєкти дронів зі штучним інтелектом, зокрема, надані Великою Британією. Раніше агентство Bloomberg повідомляло, що Велика Британія планує поставити Україні безпілотники, оснащені технологіями штучного інтелекту.

27 лютого Кабінет Міністрів дозволив Держказначейству проводити видатки на придбання дрони, засоби радіоелектронної боротьби та запчастини до них.

Читайте також

  • Командир батальйону «Ахіллес» 92-ї бригади про Слобожанський контрнаступ, важливість дронів та мобілізацію
  • «FPV-дрони на сьогодні найкрутіша зброя»: як працює рота ударних безпілотників «Ахіллес»