Кабінет Міністрів дозволив Держказначейству проводити видатки на придбання дрони, засоби радіоелектронної боротьби та запчастини до них.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Зокрема, оновлено перелік витрат, за якими Казначейство відкриває асигнування з держбюджету. До нього додано фінансування закупівель безпілотників, засобів радіоелектронної боротьби та запчастин для них.

Також розширено видатки, за якими Казначейство здійснює платежі в умовах воєнного стану. Серед них — реконструкція медзакладів для лікування військових та будівництво/купівля житла для учасників бойових дій і членів їхніх родин.

У грудні 2023 року Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції пообіцяв подолати проблеми з логістикою дронів, нарощувати виробництво та артилерію: «Наступного року виробимо мільйон дроні».

з 10 лютого 2024 року полковника Вадима Сухаревського назначили заступником Головнокомандувача Збройних сил України у команді Сирського. Він відповідає за безпілотні системи й розвиток застосування дронів.

Деякі українські підрозділи тестують на фронті пілотні проєкти дронів зі штучним інтелектом, зокрема, надані Великою Британією. Раніше агентство Bloomberg повідомляло, що Велика Британія планує поставити Україні безпілотники, оснащені технологіями штучного інтелекту.

Читайте також

  • Командир батальйону «Ахіллес» 92-ї бригади про Слобожанський контрнаступ, важливість дронів та мобілізацію
  • «FPV-дрони на сьогодні найкрутіша зброя»: як працює рота ударних безпілотників «Ахіллес»