Деякі українські підрозділи тестують на фронті пілотні проєкти дронів зі штучним інтелектом, зокрема, надані Великою Британією.

Про це заявив заступник головнокомандувача ЗСУ полковник Вадим Сухаревський, пише Суспільне.

За його словами, це дуже складний процес — застосування таких дронів безпосередньо в бойових умовах. У процесі роботи виникають складнощі.

«Наприклад, як ми відрізняємо картинку ШІ від реальної? За кількістю “пальців”. Ось як раз ця кількість “пальців” на картинці — це і є тим моментом, який нам потрібно буде втілювати в життя саме на полі бою», — сказав Сухаревський.

Наразі триває тестування та відпрацювання технологій для ефективного бойового застосування дронів зі штучним інтелектом на передовій.

Раніше агентство Bloomberg повідомляло, що Велика Британія планує поставити Україні безпілотники, оснащені технологіями штучного інтелекту.

Вадим Сухаревський

Полковник Вадим Сухаревський — з 10 лютого 2024 року заступник Головнокомандувача Збройних сил України у команді Сирського. Він відповідає за безпілотні системи й розвиток застосування дронів.

Вадим Сухаревський народився на Закарпатті. З 2011 року служив у 80-му окремому аеромобільному полку. З початку російської агресії у 2014 році захищає Україну. 13 квітня 2014 року під Слов’янськом відкрив вогонь по окупантах. У 2016 очолив 503 батальйон морської піхоти. На початку повномасштабної війни у 2022 році начальник штабу 35-ї бригади морпіхів. З березня 2022 — командир 59-ї механізованої бригади. У червні 2022 року отримав звання Героя України.

Читайте також

  • Командир батальйону «Ахіллес» 92-ї бригади про Слобожанський контрнаступ, важливість дронів та мобілізацію
  • В Україні розробили новий ударний дрон для ЗСУ: безпілотник може завдавати точних ударів й особливо ефективний у нічних операціях.
  • 16-річний харків’янин Радомир Тютюнник разом з командою виготовляє дрони-камікадзе для українських військових. Наразі вони виготовили вже понад 50 квадрокоптерів.