«Дронів не шкода, вони виконують свою роботу». Підліток у Харкові збирає дрони-камікадзе для ЗСУ — фото

Поліна Куліш - 05 Жовтня 2023 | 19:20

16-річний харків’янин Радомир Тютюнник разом з командою виготовляє дрони-камікадзе для українських військових. Наразі вони виготовили вже понад 50 квадрокоптерів, розповів хлопець під час брифінгу 5 жовтня.

«Ми цікавилися цим вже давно. У мене був власний дрон Mavic 3 Classic — мені його подарували на день народження, але я його згодом віддав військовим. Потім у Ютубі я побачив відео про FPV-дрони й ми вирішили зібрати свій. І після цього понеслася та вирішив зібрати», — сказав Радомир.

16-річний харків’янин Радомир Тютюнник разом з командою виготовляє дрони-камікадзе для українських військових / Фото: Денис Клименко, Ґвара Медіа

Перший дрон Радомир збирав вдома за власні кошти. Самотужки розбирався в комплектуючих — дивився відео на Ютубі. Після цього його розробки помітили військові та волонтери.

Дрони Радомира можуть літати на відстань 8-9 км та нести з собою 1-1,2 кг вибухівки. Собівартість безпілотника виходить близько 14 тисяч гривень без урахування розхідників та логістики. Деталі для безпілотників Радомир замовляє в українських онлайн-магазинах, також у Китаї. Каже, що зараз на них ажіотаж.

«Ми організовували збори. Також мені допомагав фінансово батько, виділяв мені кошти. У мене були й власні збереження й ось так ми почали їх виготовляти», — каже хлопець.

У майбутньому хлопець хоче зібрати гексокоптер-бомбардувальник з тепловізійною камерою, що зможе нести вагу до 15 кг.

«Я захопився відео уражень такими дронами: як вони в танки влітають, в машини. Мене це зацікавило і ми почали збирати. Шкода дрон? Ні, він же робить свою роботу», — зазначає Радомир.

Читайте також

  • Обстріл села Гроза став найкривавішим на Харківщині з початку повномасштабного вторгнення.
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.