Українські розробники створили компактну систему радіоелектронної розвідки (РЕБ) ЕТЕР. Її тестують спільно з платформою для розвитку військових технологій Brave1.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

ЕТЕР виявляє ворожі сигнали радіостанцій, дронів та РЕБів, що допомагає військовим ефективніше виконувати бойові завдання, запускати безпілотники й уражати ворожі позиції, зазначає Федоров.

«Наприклад, перед запуском дрона бійці перевіряють наявність сигналу ворожого РЕБу, а потім формують безпечний маршрут для “пташки”», — пише міністр.

Комплекс ЕТЕР мобільний та модульний. Це дає змогу швидко замінювати пошкоджені компоненти. Наразі окремі підрозділи користуються розробкою на фронті.

Що таке Brave1

Кластер для розвитку військових технологій в Україні Brave1 був створений 26 квітня 2023 року. Його мета — сприяти розвитку оборонних технологій в Україні, підвищити обороноздатність країни та забезпечити її технологічну перевагу над противником.

Brave1 пропонує широкий спектр послуг для стартапів та розробників, які працюють у сфері оборонних технологій. Зокрема, кластер надає:

  • Фінансову підтримку у вигляді грантів та кредитів
  • Інформаційну підтримку у вигляді консультацій та доступу до відкритих даних
  • Організаційну підтримку у вигляді допомоги у пошуку партнерів та клієнтів

Кластер також співпрацює з державними органами та міжнародними організаціями, які займаються розвитком оборонних технологій.

Читайте також

  • Спецпризначенцям Харківщини передали бронемашини «Козак» – фото