Відкрити його дозволять сучасні системи ППО. Однак, коли точно це стане можливо невідомо.

В Україні можливе відкриття одного з аеропортів для цивільних перельотів. Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак під час поїздки до США та виступу в Інституті Хадсона.

За його словами, це може стати можливим завдяки сучасним системам ППО. Однак, коли точно Єрмак не повідомив.

«Український уряд продовжує працювати над посиленням протиповітряної оборони разом із міжнародними партнерами. Це було би переломним моментом у війні. Наступний рік буде вирішальним у цьому питанні», – додав Єрмак.

Довідка 

З 24 лютого 2022 року українське небо повністю закрите для цивільних літаків. За цей час уже кілька разів лунала ідея частково поновити рейси, попри воєнний стан. 

Авіакомпанія Ryanair, яка до повномасштабного вторгнення працювала в України у січні 2023 року почала наймати персонал, щоби бути готовою повернутися «після війни».

Також керівництво компанії заявило, що інвестує  3 мільярди доларів у відновлення українського ринку авіаперевезень аби розгорнути в аеропортах Києва, Львова та Одеси до 30 нових літаків Boeing Max, а також відкрити 75 маршрутів з Європи до України протягом восьми тижнів після того, як повітряний простір визнають безпечним.

У Європейській організації з безпеки аеронавігації говорять, що заборона на цивільні польоти над Україною може тривати до 2029 року. В «Украерорусі» відповіли, що повітряний простір відкриють одразу після завершення війни.

Читати також:

  • Уряд спростив процедуру тимчасового виїзду дитини за кордон — Мінцифри.
  • Ми готуємося до найжахливішої зими в історії — Кулеба.