Однак, за даними опитування, до цивільних людей з інвалідністю ставлення скоріше нейтральне.

Понад 60% українців вважають, що суспільство позитивно сприймає військових, які мають інвалідність. При зустрічі з ними головною емоцією опитаних є «вдячність», а потім вже «співчуття». Це стало відомо з результатів опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Самі респонденти з інвалідністю переважним почуттям, які відчувають до них люди, називають жалість. Цю ж емоцію стосовно людей з інвалідністю відчувають 71% опитаних.   

«Люди військові, вони більш холодні, вони не потребують того, щоб ти там підходив, показував якусь жалість чи співчуття. Але єдине, що ти можеш зробити, і для мене це правильно, ти можеш підійти і сказати дякую», – зазначає один з учасників фокус-груп. 

Дослідження також показало, що з людьми з інвалідністю в повсякденному житті часто зустрічається половина опитаних. Стільки ж, 50% – не бачать в своєму повсякденному житті людей з інвалідністю або бачать їх рідко. Більшість учасників дослідження відзначали, що людей з інвалідністю в публічних просторах побільшало.

Читайте також

На Харківщині створили нову програму реабілітації поранених захисників. Програма має на меті допомогти ветеранам, які отримали поранення на війні, повернутися до активного життя.