Прокурори довели вину 53-річного чоловіка, який поширював інформацію про переміщення, рух чи розташування українських військових в умовах воєнного стану.

Чоловік мешкав у Салтівському районі Харкова, одному з найбільш постраждалих від російських обстрілів. Не дивлячись на це, чоловік допомогав ворогу — корегував вогонь.

У Харкові розбирають та відновлюють після обстрілів будинки на Північній Салтівці, Лютий 2023 року / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа

Зокрема, торік у червні чоловік здавав інформацію у власних коментарях однієї із соцмереж. Він вказував точні позиції сил протиповітряної оборони ЗСУ на території Харкова, які захищали місто від ворожих ракет. Після публікації секретної інформації в мережі, військові РФ обстрілювали вказані позиції п’ять разів.

Фото переписки коригувальника вогню з ворогом / Фото: Харківська обласна прокуратура

Харків’янин зізнався, що писав коментарі. Втім, власної вини у цьому не визнав. Зазначив, що таким способом намагався попередити про прильоти.

26 квітня у Московському райсуді Харкова чоловіка визнали винним та призначили покарання у виді 5 років позбавлення волі. Наразі триває строк на апеляційне оскарження вироку.

Читати також

  • Допустив забруднення земельних ділянок: на Харківщині судитимуть директора підприємства. Керівник компанії в Чугуївському районі не проводив господарську діяльність належним чином. Зокрема, він не забезпечив своєчасного вивезення рідких відходів виробництва. Це призвело до зберігання та накопичення в несанкціонованому місці.
  • Перейшла на бік ворога: податківиці з Куп’янська загрожує довічне ув’язнення. Коли війська РФ окупували Куп’янськ старша державна інспекторка Куп’янської податкової добровільно перейшла на бік ворога. Вона стала «в.о. старшого спеціаліста відділу промисловості та торгівлі Куп’янської ВЦА Харківської області».

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.