З’явилася нова петиція щодо перейменування станції метро «Пушкінська» в Харкові.

Відповідний документ опубліковано на сайті Харківської міської ради.

Авторкою петиції є Кристина Ваюш, яка запропонувала назвати станцію «Освітня», оскільки поруч із нею знаходиться багато освітніх закладів крім юридичної академії та політех.

Щоби петицію розглянули, вона має набрати щонайменше 5 тисяч підписів, однак наразі її підписали 19 людей.

Щодо перейменування станції «Пушкінська» вже з’явилося три петиції, серед них пропонують назви «ім. Григорія Сковороди», «Ярослава Мудрого», «Політех» або «Політехнічна».

Нагадаємо, що міський голова Ігор Терехов, ввечері 24 січня повідомив, що після останніх обстрілів центра Харкова вирішив перейменувати Пушкінську.

«До вчорашнього дня я не поспішав із рішенням змінити назву вулиці Пушкінської. Я, як і багато харків’ян, завжди відчував, що Пушкін — це не про сучасну Росію, не про ту реальність, яку путінський режим намагається насаджувати, використовуючи велич історичних постатей для своєї вигоди. Але після того, як ворог завдав жахливих ударів по нашому місту, забрав життя невинних і перетворив будинки на руїни, ми бачимо реальну ціну таких рішень», — написав він у своєму телеграм-каналі.

Він запропонував перейменувати вулицю на честь Григорія Сковороди: «Я пропоную дати вулиці ім’я нашого великого земляка — Григорія Сковороди. Людини, чия філософія життя та свободи була в корені протилежною імперським амбіціям. Він учив нас цінувати життя та свободу кожної людини, і ці принципи є найкращою відповіддю на виклики, з якими ми зараз стикаємося», — пояснив мер Харкова.

2 липня 2022 року в етері «Радіо Свобода» Терехов зазначив: «У чому винен Пушкін, що народився Путін? Тим більше Пушкін – всесвітньо відомий поет, так само як і Лермонтов. Є й інші видатні поети, письменники, художники. Не треба усіх під один гребінець… Ми вчилися на чудових поемах Пушкіна і Лєрмонтова. І Пушкінська залишиться Пушкінською. У нас є вулиця Пушкінська, у нас є станція метро імені Пушкіна. Це нехай залишається».

8 травня 2022 року видавництво Vivat запропонувало перейменувати вулицю Пушкінську на честь Григорія Сковороди. 

Читайте також

  • У Слобожанській громаді на Харківщині перейменували вулиці: перелік нових топонімів.