24 квітня розпочалося електронне голосування за перейменування станції метро «Пушкінська» у Харкові. Воно триватиме до 26 квітня.

Про це повідомила пресслужба міської ради.

Там зазначили, що замість «Пушкінської» станцію пропонують назвати «Нагірною», «Політехнічною» або «Ярослава Мудрого». Голосування триватиме з 24 до 26 квітня. Долучитися до голосування за нову назву можна за посиланням.

Як раніше зазначав міський голова Ігор Терехов журналістам Ґвара Медіа, йшла дискусія щодо декількох можливих варіантів перейменування станції. Зокрема, розглядалися варіанти «Сковороди» чи «Сковородинівська» за аналогією з новим найменуванням вулиці.

26 лютого у Харкові зареєстрували петицію щодо перейменування станції метро «Пушкінська» на «Освітню». Авторкою петиції є Кристина Ваюш, яка запропонувала цю назву, оскільки поруч із нею знаходиться багато освітніх закладів крім юридичної академії та політех. Щодо перейменування станції «Пушкінська» вже з’явилося три петиції, серед них пропонують назви «ім. Григорія Сковороди», «Ярослава Мудрого», «Політех» або «Політехнічна».

Перейменування Пушкінської

26 січня 2024 року в Харкові на честь українського філософа Григорія Сковороди перейменували вулицю Пушкінську, яка розташована в Київському районі. Відповідне рішення ухвалили на позачерговій сесії міськради.

Міський голова Ігор Терехов, ввечері 24 січня повідомив, що після обстрілів центра Харкова вирішив перейменувати Пушкінську.

«До вчорашнього дня я не поспішав із рішенням змінити назву вулиці Пушкінської. Я, як і багато харків’ян, завжди відчував, що Пушкін — це не про сучасну Росію, не про ту реальність, яку путінський режим намагається насаджувати, використовуючи велич історичних постатей для своєї вигоди. Але після того, як ворог завдав жахливих ударів по нашому місту, забрав життя невинних і перетворив будинки на руїни, ми бачимо реальну ціну таких рішень», — написав він у своєму телеграм-каналі.

Він запропонував перейменувати вулицю на честь Григорія Сковороди: «Я пропоную дати вулиці ім’я нашого великого земляка — Григорія Сковороди. Людини, чия філософія життя та свободи була в корені протилежною імперським амбіціям. Він учив нас цінувати життя та свободу кожної людини, і ці принципи є найкращою відповіддю на виклики, з якими ми зараз стикаємося», — пояснив мер Харкова.

2 липня 2022 року в етері «Радіо Свобода» Терехов зазначив: «У чому винен Пушкін, що народився Путін? Тим більше Пушкін – всесвітньо відомий поет, так само як і Лермонтов. Є й інші видатні поети, письменники, художники. Не треба усіх під один гребінець… Ми вчилися на чудових поемах Пушкіна і Лєрмонтова. І Пушкінська залишиться Пушкінською. У нас є вулиця Пушкінська, у нас є станція метро імені Пушкіна. Це нехай залишається».

8 травня 2022 року видавництво Vivat запропонувало перейменувати вулицю Пушкінську на честь Григорія Сковороди. 

Читайте також

  • У Харкові вʼїзд Трінклера перейменували на честь військового льотчика Джуса