У Харкові перейменували вулицю Пушкінську, розташовану в Київському районі, на вулицю українського філософа Григорія Сковороди. Відповідне рішення було ухвалене 26 січня на позачерговій сесії міськради. 

Окрім цього, в Харкові перейменували ще 64 топоніми. Зокрема, колишній провулок Чкалова тепер має ім’я загиблого військового льотчика та Героя України Сергія Пархоменка, Уральську вулицю названо на честь військового 92-ї бригади та Героя України Івана Щоголєва. Також перейменовано провулок Балашовський на ім’я загиблого бійця 93-ї бригади та Героя України Івана Лєшєнкова, колишній Адигейський провулок тепер має ім’я загиблого зенітника Олега Гуцола, вулицю Ромена Роллана — на честь Леся Курбаса.

Нагадаємо, що громадське обговорення щодо перейменування вулиць тривало з 24 до 26 січня у формі електронного опитування. Детальніше ознайомитися з усіма пропозиціями можна за посиланням.

Перейменування Пушкінської

Нагадаємо, що міський голова Ігор Терехов, ввечері 24 січня повідомив, що після останніх обстрілів центра Харкова вирішив перейменувати Пушкінську.

«До вчорашнього дня я не поспішав із рішенням змінити назву вулиці Пушкінської. Я, як і багато харків’ян, завжди відчував, що Пушкін — це не про сучасну Росію, не про ту реальність, яку путінський режим намагається насаджувати, використовуючи велич історичних постатей для своєї вигоди. Але після того, як ворог завдав жахливих ударів по нашому місту, забрав життя невинних і перетворив будинки на руїни, ми бачимо реальну ціну таких рішень», — написав він у своєму телеграм-каналі.

Він запропонував перейменувати вулицю на честь Григорія Сковороди: «Я пропоную дати вулиці ім’я нашого великого земляка — Григорія Сковороди. Людини, чия філософія життя та свободи була в корені протилежною імперським амбіціям. Він учив нас цінувати життя та свободу кожної людини, і ці принципи є найкращою відповіддю на виклики, з якими ми зараз стикаємося», — пояснив мер Харкова.

2 липня 2022 року в етері «Радіо Свобода» Терехов зазначив: «У чому винен Пушкін, що народився Путін? Тим більше Пушкін – всесвітньо відомий поет, так само як і Лермонтов. Є й інші видатні поети, письменники, художники. Не треба усіх під один гребінець… Ми вчилися на чудових поемах Пушкіна і Лєрмонтова. І Пушкінська залишиться Пушкінською. У нас є вулиця Пушкінська, у нас є станція метро імені Пушкіна. Це нехай залишається».

8 травня 2022 року видавництво Vivat запропонувало перейменувати вулицю Пушкінську на честь Григорія Сковороди. 

Читайте також

  • У Слобожанській громаді на Харківщині перейменували вулиці: перелік нових топонімів.