У вестибюлі станції метро «Пушкінська» встановили картину «Харківський щоденник війни» у рамках проєкту «Україна понад усе», що представляє мистецький внесок у вшанування пам’яті тих, хто боровся та бореться за незалежність та територіальну цілісність України.

Полотно створив заслужений художник України Олег Лазаренко в техніці мозаїчного кольоропису. Робота зображує силу життя філософії Григорія Сковороди, Архангела Михаїла, Богородицю, апостола Іоана та військо світлих янголів, які допомагають Україні в боротьбі з темними силами.

Автор наголосив, що його робота — це маніфест незламності та героїзму українського народу, присвячений українським захисникам та волонтерам. Він пишається можливістю внести свій внесок у створення майбутньої історії.

Картина «Україна понад усе. Харківський щоденник війни» Олега Лазаренка на станції метро «Пушкінська» у Харкові / Фото: Олексій Єрошенко, Ґвара Медіа

Мистецький твір виставили на показ в одній із центральних станцій метро в місті. Кожного дня через неї проходить багато харків’ян. Це дає можливість багатьом людям ознайомитись з картинами та вшанувати пам’ять Героїв, які жертвували своїм життям заради свободи та незалежності України.

Картина «Україна понад усе. Харківський щоденник війни» є не лише твором мистецтва, а й своєрідним монументом пам’яті для всіх тих, хто пройшов вогонь і воду заради свободи своєї Батьківщини. Вона нагадує нам про те, що ми повинні пам’ятати й шанувати подвиги наших героїв, які підкріплюють нашу віру у майбутнє нашої країни. Особлива увага на картині приділена Харкову, місту, яке неодноразово зазнавало нападів ворога та було підвладним різним окупаційним режимам. Але, як підкреслює митець, Харків завжди залишався містом героїв та патріотів, які боролися за свободу та незалежність України.

  • Харків = Незламність: у метро з’явилися мотивувальні борди.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.