Київська міська прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно екснардепа та керівника забороненої партії «Наші» Євгена Мураєва. За інформацією СБУ, він причетний до підривної діяльності на користь рф.

Про це повідомляють Офіс генерального прокурора та Служба безпеки України.

Народного депутата VII й VIII скликань судитимуть за державу зраду та інформаційно-підривну діяльність.

Слідство встановило, що до початку повномасштабного вторгнення РФ обвинувачений активно допомагав Росії в проведенні підривної діяльності проти України. Для цього він використовував підконтрольний телеканал «Наш», через який поширював російську пропаганду.

«Мураєв задіяв власний медіаресурс для подачі викривленої інформації про внутрішню ситуацію в нашій державі. Таким чином він сприяв агресору у численних спробах дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні напередодні повномасштабного вторгнення рф», — зазначили в СБУ.

Як додали у спецслужбі, у зв’язку з цим на початку лютого 2022 року проти телеканалу Мураєва було запроваджено санкції РНБО.

У прокураторі пояснили, що у виступах та інтерв’ю Мураєв заявляв, що в Україні йде «культурна війна та переслідуються інодумці». Також екснардеп пропагував ідеї, спрямовані на дискредитацію незалежності нашої держави та необхідності виконання домовленостей з рф.

«Зазначені публікації та відеозаписи активно «розганялися» пропагандистами в соцмережах та були доступними необмеженій кількості користувачів. Такими діями обвинувачений надав допомогу представникам рф у проведенні підривної діяльності проти України в інформаційній сфері», — розповіли в Офісі генерального прокурора.

Також стосовно Мураєва провели комплексну судову психолого-лінгвістичну експертизу та дійшли висновку, що його виступи «завдають шкоди інформаційній безпеці України та є формою підривної діяльності проти держави Україна».

Хто такий Євген Мураєв

Євген Мураєв — депутат Харківської обласної ради двох скликань, народний депутат України VII і VIII скликань від «Опозиційного блоку», з 3 червня 2016 позафракційний. Власник телеканалу «Наш». Мураєв — керівник партії «Наші», яка орієнтована на зближення з Росією.

У лютому 2022 Володимир Зеленський ввів у дію санкції щодо телеканалу «Наш». У червні 2022 року суд заборонив партію «Наші».

Читайте також