Слідчі вважають, що Янукович та Азаров штучно створили передумови для збільшення чисельності російських військ на території України, їх переоснащення й модернізації та надалі – вторгнення у Крим. 

Досудове розслідування щодо колишніх Президента України Віктора Януковича та очільника Уряду Миколи Азарова завершено, а обвинувальний акт скеровано до суду. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора.

«Розслідуванням  встановлено, що експрезидент України, в порушення вимог Конституції та Закону України «Про міжнародні договори України», 21 квітня 2010 року у місті Харкові підписав від імені України Угоду, якою продовжив на 25 років строк перебування чорноморського флоту російської федерації на території України – АР Крим і місті Севастополі», – ідеться в повідомленні.

Ексголова Уряду, за даними слідства, того ж дня підписав розпорядження про схвалення Кабінетом міністрів України так званих «Харківських угод» на користь російської федерації. 

На думку слідства, колишні керівники держави штучно створили передумови для збільшення чисельності військ РФ на території України, їх переоснащення й модернізації та надалі – вторгнення збройних сил російської федерації та окупації ними АР Крим і міста Севастополя. 

Окупація Криму, інформує Офіс Генпрокурора, сприяла створенню умов для повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року на територію України.

Таким чином експрезидент та колишній Прем’єр-міністр обвинувачуються у діяннях, умисно вчинених на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній безпеці України – наданні РФ та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

Довідка

21 квітня 2010 року в Харкові президенти України та Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали угоду про подовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ в Криму після 2017 року на 25 років (до 2042 року) із можливим подовженням іще на п’ять років.

В обмін на це Україна мала отримати знижку під час закупівлі російського газу – на 100 доларів за тисячу кубометрів. Власне, це була пролонгація на чверть століття договору від 1997 року, дія якого мала закінчитися у 2017-му – тобто ще аж за сім років.

Через кілька днів після підписання президентами угоди депутати зібрали підписи за проведення позачергового засідання Ради, але спікер Володимир Литвин відмовився його скликати. Зате в рекордні терміни – через 6 днів – нардепам запропонували ратифікувати Харківські угоди. 27 квітня 2010 року, коли парламент схвалив документ.

28 січня 2021 року Віктору Януковичу повідомили про підозру в держзраді через підписання Харківських угод.

Читати також:

  • Ігор Коломойський отримав нову підозру за незаконне заволодіння майже 6 млрд грн – СБУ.
  • Екснардепа з Харкова Євгена Мураєва підозрюють у держзраді. Політику загрожує до 15 років ув’язнення.
  • СБУ оголосила підозру олігархові Павлу Фуксу. Павло Фукс наразі перебуває під санкціями. Його підозрюють у значних фінансових махінаціях та ухиленні від сплати податків.