Це сума без врахування донатів меншим організаціям та волонтерам. 

Від початку 2023 року платформа United24, фонд «Повернись живим» та фонд Сергія Притули зібрали 12,5 мільярдів гривень. Найбільше донатів у період з січня по вересень зібрала платформа United24 — 7,94 млрд гривень або 63% від загального обсягу. Понад 3 млрд гривень отримав фонд «Повернись живим», ще близько 1,5 млрд гривень (12%) надійшло до фонду Сергія Притули. Про це повідомляє Опендатабот.

«Від початку року найбільше пожертв надійшло для потреб ЗСУ — 7,06 млрд гривень (89% від загального обсягу). У травні 2023 року платформа United 24 розпочала збори за двома новими напрямами — на гуманітарне розмінування та потреби освіти і науки. Протягом п’яти місяців на відповідні рахунки було перераховано 31 млн гривень на 76 млн гривень», – ідеться в повідомленні.

Збори платформи United24 за напрямками / Інфографіка: Опендатабот

Фонд «Повернись живим» у серпні 2023-го побив своєрідний рекорд — тоді на його рахунки надійшло 0,5 млрд гривень, що є найкращим показником за останні півтора року. Більше донатів цей фонд збирав лише у перші місяці повномасштабного вторгнення. 

За інформацією Опендатаботу, половину серпневих донатів фонд отримав за п’ять днів – з 14-го по 18-е число. Саме в цей час у ньому реалізували проєкт «Операція «Єдність», у рамках якого збиралися кошти на 10 тисяч FPV-дронів з боєкомплектом. Загалом з травня 2022 року на рахунки цього фонду, в середньому, надходило 320 млн гривень на місяць.

Фонд Сергія Притули рекордну суму донатів — майже 243 млн гривень — зібрав у липні. У фонді зазначають, що це пов’язано із проведенням Мегазбору на закупи українським військовим безпілотників, човнів і вантажівок. Усього, в середньому, на місяць фонд Притули збирає 170 млн гривень.

У жовтні команда Ґвара Медіа запустила нову рубрику «Збір тижня», у рамках якої ми інформуємо про актуальні потреби бригад та допомагаємо їх закрити. Цього тижня збираємо на потреби аеророзвідників 60-ої окремої механізованої Інгулецької бригади, яка зараз виконує завдання на Харківському напрямку. 

Нещодавно хлопцям волонтери передали дрон. Тепер для його підзарядки бійці потребують зарядної станції Bluetti PowerRoak EB55 700W. Ціль збору – 15 тисяч гривень. Реквізити та банку можна знайти за посиланням.

Читати також:

  • Бійці ГУР отримали шість бортів розвідувальних БПЛА «Лелека-100».
  • Українці за три дні зібрали на 10 тисяч FPV-дронів для українських захисників.
  • Гурт «Курган & Agregat» з Харкова зібрав понад 1,6 мільйона гривень на ЗСУ за три концерти.