Митці отримали 25 тисяч євро на реалізацію проєкту «Шевченко 2.0».

Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Шевченка став одним з переможців грантової програми «Стабілізаційний фонд культури та освіти 2023 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut». Про це повідомили у пресслужбі Харківської обласної військової адміністрації.

«Загалом на грант було подано близько 550 заявок зі всієї України. Переможцями оголошено близько 60 проєктів, серед яких – проєкт театру Шевченка. Він став єдиним переможцем цієї програми з харківських державних і комунальних закладів. Сума гранту – 25 тисяч Євро», – ідеться в повідомленні.

На отримані кошти театр планує створити музичну виставу в сучасній театральній, візуальній та аудіальній естетиці за спеціально написаним лібрето.

«Виставу буде створено на базі та за участі трупи Харківського театру ім. Шевченка, до складу постановчої групи також увійдуть незалежні митці з Харкова та Києва: драматург Дмитро Терновий, автор поетичної адаптації Борис Гриньов, режисер Олександр Ковшун, художник Костянтин Пономарьов, виконавець головної ролі – співак EL Kravchuk», – повідомили автори проєкту.

Наразі триває процес створення усіх компонентів майбутньої вистави: написання лібрето, створення ескізів та виготовлення декорацій, костюмів, відеоряду й здійснення музичного продакшну. Прем’єра планується до завершення сезону 2023-2024 року.

Читати також:

  • Як харків’янка підкорила Голлівуд та назавжди змінила балетну пачку: історія Варвари Каринської.
  • У Харкові горів театр музкомедії — ДСНС.
  • У Харкові вийшла книга за мотивами вистави театру ляльок.