Фонд передав правоохоронцям докладні описи злочинів з Харківщини, Київщини і Одещини, та детальні досьє ймовірних російських злочинців.

Фонд актора Джорджа Клуні «За справедливість» передав до федеральної прокуратури Німеччини три справи про злочини, скоєні армією РФ у трьох регіонах України – Харківській, Одеській та Київській областях. Там їх можна розслідувати в межах універсальної юрисдикції. Про це повідомили у пресрелізі фонду.

Матеріали, які подав фонд до прокуратури – це докладні описи злочинів та детальні досьє ймовірних злочинців, зібрані ініціативою CFJ The Docket. Зокрема, фонд Джорджа Клуні просить німецьких прокурорів розглянути справу про катування й страти чотирьох місцевих мешканців під час окупації Харківщини з березня до вересня 2022 року.

Згідно з даними, зібраними The Docket і Truth Hounds, усіх чотирьох чоловіків було незаконно затримано у березні 2022 року, і протягом кількох місяців їхні сім’ї не мали жодної інформації про їхнє місцезнаходження. Пізніше місцевий житель знайшов тіла трьох чоловіків у лісі поблизу села. Четверте тіло було знайдене на узбіччі дороги і перенесене до братської могили поблизу міста Ізюм. На всіх були виявлені сліди страти.

Правозахисниця Наталі фон Вістінгаузен та юристи The Docket представляють інтереси сімей трьох загиблих у цій справі та вимагають відкриття розслідування щодо 13 командирів «ЛНР» і російських підрозділів, які контролювали цю територію під час окупації.

«Усі три досьє подані щодо командирів вищого та середнього рівня, яких The Docket ідентифікував як найбільш ймовірних причетних до злочинів. Усі досьє містять детальний аналіз відповідного міжнародного права та національного законодавства», – ідеться в повідомленні.

Також у матеріалах справ міститься дослідження з відкритих джерел, фото/відеоматеріали та супутникові знімки. Тепер німецька прокуратура має визначити, чи є докази, надані фондом, достатньо переконливими, щоб відкрити кримінальне провадження, а згодом — видати ордери на арешт ймовірних злочинців.

Довідка 

Фонд «За справедливість» заснований подружжям Джорджа та Амаль Клуні у 2016 році. Він надає безоплатну юридичну підтримку зокрема вразливим групам — журналістам, жінкам, борцям за демократію, представникам ЛГБТК+ тощо. З лютого 2022 року Фонд документує злочини російської армії в Україні.

Читайте також:

  • Комісія ООН опублікувала новий звіт про воєнні злочини РФ в Україні.
  • Ініціатива «Т4П» підготувала подання до Міжнародного кримінального суду щодо злочинів проти людяності.
  • СБУ встановила бойовика, який катував людей у Балаклії.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!