Служба безпеки ідентифікувала російського окупанта, який вчиняв воєнні злочини проти цивільного населення України в Балаклії та повідомила йому про підозру.

Про це повідомив речник обласного управління СБУ Владислав Абдула.

За даними слідства, окупантом виявився 34-річний росіянин Султан Паштов — бойовик батальйону «Чібіс» 16-ї окремої бригади головного управління генштабу ЗС РФ, відомого як гру.

«Встановлено, що навесні 2022 року він у складі угруповання російських військ перебував в окупованій на той час Балаклії. Там загарбники облаштували на території захопленого райвідділу поліції катівню, до якої звозили десятки викрадених мешканців міста», — йдеться в повідомленні.

Слідством встановлено, що Паштов брав участь у каральних рейдах окупантів і подальшому катуванні потерпілих. Зокрема, у СБУ розповіли, що в застінках до людей застосовували жорстокі тортури, у тому числі на тривалий час ув’язнювали в антисанітарних умовах без їжі та води. Також окупанти застосовували до викрадених людей електричний струм.

Так Паштов разом зі своїми спільниками намагався залякати місцевих жителів та зламати їхній спротив російським окупантам.

«Крім того, застосовуючи численні тортури, зловмисник намагався змусити мешканців Балаклії співпрацювати з агресором для отримання розвідданих про Сили оборони на східному фронті», — зазначили в СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Паштову про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Читайте також

  • Засудили мешканця Балаклії за те, що працював на окупантів.