Усього примусовій евакуації підлягають 77 опікунських родин.

З небезпечних районів Харківщини на сьогодні, 21 травня, вивезли 66 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Про це в ефірі телемарафону повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Триває евакуація категорійних дітей з небезпечних для перебування громад. За уточненими даними, 123 дитини з 77 родин підлягають обов’язковій евакуації в примусовий спосіб. На сьогодні евакуювали вже 66 дітей», – розповів він.

Евакуація

У ДСНС розповіли, що евакуація тримає у семи громадах Харківського, Чугуївського та Богодухівського районів. Допомагають вивозити людей рятувальники, поліціянти, волонтери та представники місцевих громад.

Людей подекуди евакуюють броньованим транспортом. Рятувальники працюють в евакуаційних пунктах, які знаходяться поблизу зони активних бойових дій, а також у Харкові. З людьми працюють психологи. Раніше повідомлялося, що станом на 17 травня з зони активних бойових дій та небезпечних районів вивезли 8800 людей.

Евакуація здійснюється безплатно. Для попереднього запису необхідно зателефонувати на гарячу лінію Харківської ОВА з питань проведення евакуації за номером: 0 800 339 291. Також про бажання евакуюватися можна повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.

«Там мій дім, я його своїми руками построїв». Як відбувається евакуація з Вовчанська

Росія розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області 10 травня 2024 року, коли російським військовим вдалося прибитися з території Бєлгородської області – на двох ділянках Харківщини: в сторону Липців і одночасно в напрямку Вовчанська.