Наразі колишній посадовець переховується у Росії.

Харківська обласна прокуратура направила до суду справу колишнього мера Балаклії Івана Столбового, якого підозрюють у державній зраді. За даними слідства, з перших днів окупації Балаклії діючий на той момент міський голова добровільно пішов на співпрацю з російськими військовими та передав у їх управління місто. 

«Наприкінці березня 2022 року разом з представниками збройних сил рф він провів нараду керівництва Балаклійської міської ради, під час якої агітував до лояльного ставлення як до окупаційних військ, так і до держави-агресора в цілому», – ідеться в повідомленні.

Під час зборів громади, повідомляють правоохоронці, Столбовий повідомив жителям, що вирішив залишитись у місті, «хоча була можливість поїхати на західну Україну, кудись ще». Він також додав, що «сьогодні повністю Україна вже нічого не дає» і запропонував мешканцям брати «гуманітарну допомогу» від російських військових. 

Наразі чоловік переховується на території Росії, його оголошено у розшук. За держзраду ексмеру Балаклії загрожує довічне позбавлення волі.

Довідка

Іван Столбовий народився 7 липня 1966 року у селі Борщівка Балаклійського району на Харківщині. Переміг на виборах на посаду міського голови Балаклії у 2020 році від Блоку Кернеса.

На початку повномасштабного вторгнення, 26 березня 2022 року, Столбового, його заступника Сергія Полторака та начальника відділу цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Балаклійської міськради Олега Блудова викрали російські військові. За два дні його звільнили, після чого він заявив, що погодився співпрацювати із РФ.

Балаклію звільнили 8 вересня 2022 року під час українського контрнаступу на Харківщині. Майже одразу до населеного пункту почало повертатися життя. Ґвара Медіа відвідала місто та дізналася, як воно відновлюється.

Читайте також

  • На Харківщині судитимуть колишнього мера Куп’янська за державну зраду.