Українські військовослужбовці під час дії воєнного стану мають право на виїзд за кордон у відпустку. 

Для того аби військовослужбовець міг виїхати за кордон під час своєї відпустки або отримати відпускні дні для виїзду в інші країни, йому необхідно отримати дозвіл від свого командування. Про це в ефірі телемарафону розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

За словами речника, українські військові і раніше мали право на виїзд за кордон, однак зараз ця практика може стати більш поширеною через збільшення часу відпусток.

«Як і раніше, так і зараз наші інспектори забезпечували пропуск військовослужбовців, які перебували у відпустці, і за рішенням їхнього керівництва їм було надано дозвіл виїхати за межі країни. Ми пропускали військовослужбовців різних військових формувань – і Збройних Сил України, і Національної гвардії, Державної прикордонної служби», – зазначив Демченко.

Під час виїзду перевіряється наявність посвідчення військового і відпускний квиток, в якому має бути зазначено місце перебування за кордоном – тобто будь-яка країна.

«Всі рапорти військовослужбовці відпрацьовували у себе у військових частинах, в подальшому доводили необхідність виїзду за межі країни – і так ця система працювала і працює на даний момент», – сказав речник ДПСУ.

Кількість військових, які перетнули кордон за цією системою, невідома. За словами речника, такий облік ДПСУ не веде.

Читати також:

  • Міністерство оборони презентувало літню жіночу форму.
  • Серед 45 бійців, яких сьогодні повернули з полону, троє жителів Харківщини.
  • Психологічна реабілітація: куди звертатися ветеранам.