Палата представників Нідерландів схвалила декларацію про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

«Називати речі своїми іменами — це ключова передумова справедливості та недопущення повторення таких страшних злочинів», — зазначив президент у твіттері.

Він подякував Нідерландам за це рішення та комплексну підтримку українців у боротьбі проти Росії.

Голодомор в Україні 1932–1933 років

У 1932-1933 роках керівництво СРСР організувало штучний масовий голод в Україні з метою примусити українських селян приєднатися до колективних ферм (колгоспів) та зламати національний опір. Кількість жертв голоду в оцінках вчених коливається від 4 до 10 мільйонів людей.

У 2006 році Верховна Рада ухвалила закон «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», в якому зафіксувала визначення Голодомору як акту геноциду – цілеспрямованої умисної дії з метою винищення частини українського народу. У 2016 році український парламент звернувся до іноземних держав з закликом визнати Голодомор геноцидом українського народу.

15 грудня 2022 року Голодомор визнав Європарламент. Згодом це зробили Болгарія, Бельгія, Ісландія. Також у травні таке рішення прийняли Франція, Великобританія та Словенія. Станом на 2023 рік Голодомор офіційно визнали геноцидом українського народу понад 20 країн світу, зокрема США.

Читайте також

  • Уряд Хорватії визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українців.
  • Словаччина визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
  • Люксембург визнав Голодомор геноцидом українців.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!