У сфері праці помітно збільшується кількість вакансій, що публікуються на сайтах пошуку роботи. Зокрема, їх налічується 93 тисячі — це на 12% менше, ніж у червні 2021 року, повідомляє Опендатабот.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

Вакансії у сферах освіти та будівництва зросли найбільше: потреба у вчителях початкових класів збільшилася на 44%, у виконробах — на 23%. Також помітно зросла кількість вакансій у сфері логістики та поштових послуг.

У червні на 4% зменшилася кількість нових та оновлених резюме. Протягом місяця люди розмістили 351 тисячу актуальних резюме.

Роботодавці все частіше шукають на роботу пенсіонерів, людей з інвалідністю та фахівців без досвіду.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

IT

У сфері ІТ помітно зменшилась активність рекрутерів. На сайті пошуку роботи для айтівців Djinni розмістили 14,1 тисячі оголошень — це на 9% менше, ніж у травні.

Кількість активованих профілів кандидатів також зменшилась на 4%. Варто відзначити, що кандидати без досвіду стають більш запитаними, але загальна кількість вакансій для таких фахівців залишається найменшою.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

Кількість замовлень у підприємців у сфері послуг та торгівлі зменшилась на 4%, порівняно з травнем. Київські підприємці отримали на 8% менше замовлень, тоді як Одеса та Дніпро відзначили незначне зростання.

У загальному, ринок праці в Україні показує певні коливання, збільшуючи кількість вакансій у певних секторах та зменшуючи кількість нових резюме. У сфері ІТ відбувається зменшення активності як рекрутерів, так і кандидатів, але збільшується попит на фахівців без досвіду.

Читайте також

  • Хто на Харківщині може отримати 30 тисяч гривень — вакансії тижня.
  • Середня заробітня плата в Україні за перший квартал 2023 року збільшилась на 3.1%. Зараз вона складає 13 423 грн. Цей показник враховується для розрахунку пенсії відповідно до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».