Парламент Люксембурга визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відповідну резолюцію депутати ухвалили 13 червня.

У Міністерстві закордонних справ України привітали такий крок. Та подякували парламенту Люксембурга за рішення. Про це написав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Я вітаю історичне голосування Палати депутатів Люксембургу за визнання сталінського Голодомору 1932-1933 років геноцидом проти українців. Цей крок вшановує мільйони жертв та відновлює історичну справедливість. Міжнародне визнання геноциду Голодомору продовжує зростати», – ідеться у повідомленні.

Визнання Голодомору геноцидом

У 2006 році Верховна Рада ухвалила закон «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», в якому зафіксувала визначення Голодомору як акту геноциду – цілеспрямованої умисної дії з метою винищення частини українського народу. У 2016 році український парламент звернувся до іноземних держав з закликом визнати Голодомор геноцидом українського народу.

15 грудня 2022 року Голодомор визнав Європарламент. Згодом це зробили Болгарія, Бельгія, Ісландія. Також у травні таке рішення прийняли Франція, Великобританія та Словенія. Станом на 2023 рік Голодомор офіційно визнали геноцидом українського народу понад 20 країн світу, зокрема США.

Читати також:

  • У НАТО визнали дії РФ в Україні геноцидом, а її політичний режим рашизмом
  • Парламент Великобританії визнав Голодомор геноцидом українського народу
  • До позову України проти Росії щодо геноциду доєдналися 32 країни

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.