Уперше в Україні, у Харкові, 21 червня відбудеться прем’єра вистави In C німецької компанії Sasha Waltz & Guests на музику композитора-мінімаліста Террі Райлі.

Виставу In C створили під час пандемії у 2021 році. Вона допомогла об’єднати танцівників трупи за роботою під час локдауну, схожу місію вони мають в Україні — об’єднати незалежних артистів із Харкова та Києва, спочатку в репетиційних залах, а потім на сцені.

Відтак по відеозв’язку, по кілька годин п’ять танцівників у Києві, п’ять в Харкові та хореограф із Берліна тренуються, аби об’єднатись.

У кожного артиста на сцені своя партія, але всі вони поєднані спільною грою. А завдяки імпровізації щоразу виходить унікальний твір. За основу спектаклю взяли однойменну партитуру американського композитора-мінімаліста Террі Райлі.

«Ідея створення такої події була ще минулого року, але через повномасштабне вторгнення нічого не відбулося. Цьогоріч ми все ж таки вирішили спробувати це зробити й дуже пишаємося, що в нас уже триває фінальний процес підготовки події. До вистави долучилася Саша Вальц, відома хореографка в Німеччині. Загалом її послужний список налічує дуже багато яскравих ініціатив та проєктів, одна з яких — постанова In C», — розповіла виконавча директорка фестивалю KharkivMusicFest Марія Горбонос.

Головною ідеєю композиції є свобода з погляду як музики, так і хореографії. Адже там є рухи, які передають це почуття. Проте, щоби поринути в атмосферу та зрозуміти її, необхідно прийти та побачити все на власні очі, каже Марія.

In C була написана у 1964 році для будь-якої кількості інструментів та складається з 53 музичних фігур, які можна вільно грати і повторювати в рамках усталених правил. Твір поклав початок напрямку мінімалізму в музиці.

Квитки можна придбати тут.

KharkivMusicFest — це міжнародний фестиваль класичної музики, який знайомить глядачів зі зразками високого мистецтва та об’єднує музикантів України й світу на одній сцені, створюючи нові культурні мости. Детальніше про фестиваль читайте в репортажі Ґвара Медіа.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.