Сьогодні, 31 травня, о 17:00 відбудеться фінальний концерт фестивалю KharkivMusicFest-2024. На закритті виступить єдиний на Сході України Дитячий симфонічний оркестр.

Про це повідомила команда фестивалю.

KharkivMusicFest — це міжнародний фестиваль класичної музики, започаткований у Харкові у 2018 році. Тут щовесни збираються музиканти України та світу, а також поціновувачі мистецтва.

«Програма концерту-закриття охоплює найбільш емоційні твори, що звучали протягом цьогорічного фестивалю. Музичні шедеври будуть виконані Дитячим симфонічним оркестром KharkivMusicFest під орудою Віталія Алексейонка — володаря Першої премії Міжнародного конкурсу диригентів імені Артуро Тосканіні (Італія), артдиректора фестивалю KharkivMusicFest», — зазначають організатори.

За словами Юлії Ніколаєвської, програмної директорки фестивалю, блок класики презентують твори В. А. Моцарта: «Маленька нічна серенада», 1 частина та «Концерт для фортепіано з оркестром № 12».

У другій частині концерту прозвучить твір Михайла Вербицького — автора гімну України, громадського діяча, хорового диригента й композитора. Ще одним поглядом на українські традиції стане «Українська сюїта» Коула Портера, йдеться в повідомленні.

Завершиться фестиваль виконанням твору Юрія Шевченка «Ми є!».

Афіша надана організаторами фестивалю

Організатори нагадали, що дитячий симфонічний оркестр KharkivMusicFest існує з 2019 року. До війни в ньому грало близько 60 осіб із різних музичних навчальних закладів Харкова. Мета створення оркестру — об’єднати дітей та підлітків у віці 10–17 років і дати їм можливість музикувати разом, знайомитися з класичною музикою, виступати на концертних майданчиках міста, а пізніше — інших міст та країн.

«Через російське збройне вторгнення частина юних музикантів та педагогів мусили виїхати, решта — припинити навчання, але поступово люди повертаються та робота відновлюється. Ми щасливі, що в Харкові знову є Дитячий симфонічний оркестр. Робимо все, щоб талановиті діти могли розвивати свої здібності. Для нас це важливо, це інвестиція в майбутнє країни. Я думаю, що для того Україна і відстоює героїчно кожного дня своє право — на краще майбутнє для дітей, на свою мову й на свою культуру» — каже виконавча директорка фестивалю Марія Горбонос.

Організатори приділили значну увагу безпеці під час проведення репетицій — усі вони проходять у місцях, обладнаних згідно з безпековими вимогами. Крім того, в умовах харківського сьогодення було прийнято рішення обрати твори тільки зі складом струнних інструментів. «Ідея полягала в тому, що якщо хтось із дітей не зможе прийти на репетиції або будуть змушені виїхати, то в такому складі все одно можна продовжувати репетиції, навіть якщо залишаться 4–5 дітей. Бо важливо надати можливість узяти участь у концерті всім дітям, хто хоче й може, — коментує Віталій Алексейонок, артдиректор фестивалю та диригент концерту.

Отже, у програмі:

  • В. А. Моцарт «Маленька нічна серенада» (1ч.);
  • В. А. Моцарт Концерт для фортепіано з оркестром № 12 (версія для камерного оркестру). Солісти: Віра Бондаренко — 1 ч., Кирило Тарановський — 2, 3 ч;
  • К. Портер «Українська сюїта»;
  • М. Вербицький «Оркестрова сюїта»;
  • Ю. Шевченко «Ми є!» (парафраз на тему Національного Гімну України).

Виконавці:

  • Дитячий симфонічний оркестр KharkivMusicFest;
  • Диригент — Віталій Алексейонок (Німеччина);
  • Солісти: Віра Бондаренко й Кирило Тарановський (фортепіано, Харківський державний музичний ліцей).

Читайте також

  • «У нас свобода звучить інакше»: як пройшла вистава берлінської хореографки в Харкові.
  • Фестиваль класичної музики KharkivMusicFest: як звучить прифронтовий Харків.