13 квітня в Харкові відбудеться музичний фестиваль KharkivMusicFest. Він триватиме до 1 червня, повідомили організатори заходу.

На відкриття гостей очікує кілька прем’єр, серед яких виступ диригента Рока Фаргаса (Іспанія — Німеччина) із Національним ансамблем солістів «Київська камерата», прем’єра твору молодого українського композитора Золтана Алмаші «Місто Марії», присвяченого Маріуполю. Організатором фестивалю є фонд громади Харкова «Толока».

«Попри непрості умови, у яких ми вже, котрий рік живемо і працюємо, наш фестиваль щороку відбувається, і я глибоко переконаний, що так і має бути. І це не тільки про культуру спротиву, про демонстрацію того, що прифронтовий Харків живий, і залишається культурним центром, у якому відбуваються фестивалі, концерти тощо, куди приїжджають зірки зі світовим ім’ям. Не тільки про те, що таким чином ми комунікуємо й зі співвітчизниками, і із закордонною аудиторією, показуючи, яке місто зараз, які в ньому ми, — коментує Сергій Політучий, президент фестивалю KharkivMusicFest. — Фестиваль виконує важливе з погляду гуманізму завдання — мистецтво підтримує людей, дарує людям душевну втіху, змогу відвернутися від страшних реалій війни. Це та рідкісна можливість хоча б на деякий час переключитись і, можливо, трохи підзарядити свої внутрішні ресурси».

У програмі відкриття фестивалю — твори композиторів, пов’язані з Харковом:

  • Бела Барток — «Дивертисменто для струнних»,
  • Віталій Губаренко — «Концерт для флейти», соло — Дмитро Кузьмін,
  • Фелікс Мендельсон — «Струнна симфонія № 9 до мінор»,
  • Золтан Алмаші — «Місто Марії»,
  • Олександр Козаренко –Концерт «Рутено» для фортепіано, соло — Дмитро Таванець,
  • Володимир Зубицький — «Концерт для скрипки», соло Богдана Півненко.

Крім того, програма фестивалю передбачає концерти альтернативної програми, виступ «Дитячого оркестру» та «Фестивального оркестру», проєкти «Кольорова класика», «Чуттєвості», Kharkiv Art Therapy Days-2024, «Музичні читанки».

Детально ознайомитись із програмою фестивалю можна на сайті KharkivMusicFest або на сторінці фейсбук.

Відмінною рисою програми фестивалю 2024 року є те, що переважно звучатимуть українські імена як музикантів, так і композиторів. Окрім музичної програми на харків’ян чекають концерти альтернативної програми, освітні та арт-проєкти.

Читайте також

  • «У нас свобода звучить інакше»: як пройшла вистава берлінської хореографки в Харкові.
  • Фестиваль класичної музики KharkivMusicFest: як звучить прифронтовий Харків.