Сьогодні, 1 лютого, Парламент Болгарії проголосував за визнання голодомору, заподіяного радянським режимом в Україні в 1932-1933 роках, геноцидом.

Про це повідомляють у The Sofia Globe.

Голосування у Болгарії відбулося після аналогічного рішення, прийнятого Європарламентом, у грудні 2022 року. Із 240 посадовців, 134 проголосували «за», 26 «проти» і жоден утримався. Прокремлівська партія «Возраждане» голосувала проти резолюції, в той час як кілька депутатів Болгарської соціалістичної партії, присутні в палаті, не голосували взагалі.

Відтепер, кожну останню суботу листопада буде відзначатися День вшанування і пам’яті жертв Голодомору. Крім того, у резолюції також йдеться, що будь-яке заперечення, виправдання та применшення геноциду є ганьбою пам’яті мільйонів людей.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на рішення дописом у Twitter.

«Вдячний парламенту Болгарії за визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Цей крок вшановує пам’ять мільйонів жертв Голодомору та відновлює історичну справедливість. Україна завжди пам’ятатиме жест солідарності Болгарії», — написав він.

Нагадаємо, на грудень 2022 року Голодомор офіційно визнали геноцидом українського народу 23 країни світу. Зокрема, за минулий рік це рішення прийняли парламенти Євросоюзу, Бразилії, Чехії, США, Румунії, Німеччини та Молдови.