Словацька аналітична організація GLOBSEC зробила дослідження, яке є в розпорядженні Європейської правди, про зміну громадської думки окремих європейських суспільств про те, хто винний у війні в Україні.

Йдеться про вісім країн Центральної та Східної Європи: Польща, Литва, Латвія, Чехія, Румунія, Угорщина, Болгарія та Словаччина.

За рік у більшості держав зросла або залишилася майже незмінною частка тих, хто погоджується з тим, що відповідальною за напад на Україну є Росія.

Торік була лише одна країна, де цю думку підтримувало менше половини жителів — це Угорщина (48%). Наразі громадяни змінили думку: у безпідставний напад РФ вірять 54% угорців.

Водночас у Болгарії та Словаччині показники змінилися в іншу сторони:

  • У Болгарії віра у вину РФ за напад на Україну впала з 50% до 46%;
  • У Словаччині з 51% до 40%.

Угорщина, попри проросійську політику уряду Віктора Орбана, виявилася найбільш прихильною до допомоги біженцям з України — 90% угорців вважають, що повинні й далі підтримувати українців, які тікають від війни.

У Латвії, Польщі та Литві із 79–82% охочих підтримувати громадян України. При цьому в Литві та Польщі 50–52% громадян незадоволені тим, що ця підтримка здійснюється через зниження доходів литовців та поляків відповідно.

У Румунії, Словаччині та Болгарії — кількість незадоволених вища за рівень підтримки. Найгірша ситуація у Болгарії.

  • Для українських жінок-біженок в Україні й Польщі запускають освітню програму.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.