Комітет Верховної Ради підтримав перейменування села Ватутіне Харківської області на Залужне.

Про це повідомив у коментарі LB голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

Ще 19 січня мешканці села звернулися до Харківської обласної ради з проханням перейменувати Ватутіне на Залужне, на честь Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного.

14 лютого на сесії Харківської обласної ради ухвалили рішення щодо перейменування села Ватутіне в Нововодолазькій громаді на Залужне. «За» проголосували 76 депутатів.

Остаточне рішення мала ухвалити Верховна Рада України. Сьогодні рішення прийняли.

На честь кого названо село?

Микола Ватутін — радянський воєначальник, генерал армії. Він брав участь у встановлені радянської влади на території України. Боровся в складі Червоної Армії проти загонів Революційної повстанської армії Україні Нестора Махна. Брав участь у боях проти загонів українських повстанців на Полтавщині, зокрема, у війні проти армії УНР. У 1944 році воював проти Української повстанської армії.

Читайте також:

  • У Борівській громаді перейменують 18 топонімів.
  • «Є необхідність стерти все з мапи міста, що пов’язано з тоталітаризмом та радянщиною»: віцемер Ізюма Володимир Мацокін.
  • Первомайський на Харківщині може стати Добродаром.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.